Realizacja zysków na indeksie WIG20

0
146

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego WIG20 na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 240 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 240 punktów. Po tym fakcie na wykresie pojawił się dość wyraźny popyt. Trend wzrostowy przeplatany był korektami, a największa miała miejsce w drugiej połowie ubiegłego roku.

Realizacja zysków na indeksie WIG20

BTC D1

źródło: xStation

Korekta

Korzystając ze wspomnianej korekty spadkowej, wyznaczamy obecny scenariusz techniczny. W tym celu jej rozpiętość odkładamy od wyznaczonego na WIG20 wierzchołka. Dodatkowym potwierdzeniem poziomu popytowego jest pomiar ostatniej fali i współczynnik 38,2% fibo. Wyznaczony poziom wsparcia to okrągły kurs 2 100 punktów.

Realizacja zysków na indeksie WIG20

WIG20 D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułJak duża może być korekta na Bitcoinie?
Następny artykułRzut oka na metale przemysłowe przez pryzmat geometrii Fibo
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.