Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

0
173

Wzrosty

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 40 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 29 000 dolarów. Po tym fakcie to kupujący zdominowali okres od połowy lipca bieżącego roku.

Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

BTC D1

źródło: xStation

Target popytowy

Obecnie trwa korekta spadkowa, której target wyznaczamy z dwóch technicznych mierzeń. Mamy tutaj pomiar największej korekty spadkowej, który odkładamy od obecnego wierzchołka ~ 69 000 dolarów. Na podstawie ostatniego impulsu rozkładamy siatkę Fibonacciego, gdzie pojawia się klasyczny współczynnik 50%. W ten sposób otrzymujemy poziom popytowy po cenie 55 000 dolarów.

Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

BTC H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułGeometria Fibonacciego na złocie. Bitcoin rozgrywa klasycznego Wyckoff’a
Następny artykułRealizacja zysków na indeksie WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.