Czy warto obecnie inwestować na GPW?

0
184

Spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego WIG20 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 113 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołków cenowych w okolicy pułapu cenowego 2 270 punktów. Czerwiec jest jednak miesiącem korekcyjnym, a wyceny WIG20 spadła poniżej bariery 2 200 punktów.

Czy warto obecnie inwestować na GPW?

WIG20 H4

źródło: xStation

Korekta wzrostowa

Sesja poniedziałkowa zapoczątkowała odreagowanie wyceny polskiego indeksu. Naturalnym scenariusze wydaje się być wykorzystanie wcześniej wykreowanej korekty wzrostowej. Dokonując mierzenia FE100 możemy wyznaczyć poziom oporu po kursie 2 215 punktów. Dodatkowym potwierdzeniem dla wskazanej strefy podażowej jest mierzenie 50%.

Poprzedni artykułJak głęboka może być korekta na dolarze? Techniczne wsparcie na Bitcoinie dopiero przed nami
Następny artykułTarget spadkowy na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.