Target spadkowy na Bitcoinie

0
122

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 28 700 dolarów. Wtorkowe popołudnie przyniosło jednak zdecydowane odreagowanie na wykresie BTCUSD. Widoczne high zostało ukształtowane mniej więcej 24 godziny po ostatnim minimum.

Target spadkowy na Bitcoinie

BTCUSD M30

źródło: xStation

Target spadkowy

W środowy wieczór pojawia się niewielka wyprzedaż na rynku kryptowalut. Uznajemy to w dużym stopniu za naturalną realizację lokalnych zysków. Ciekawy targetem technicznym dla sprzedających jest poziom cenowy 31 700 dolarów. Opiera się on na silnej biegunowości oraz mierzeniu 50%. W przypadku powrotu dynamiki może to być okazja do rozegrania BTC na czwartkowym otwarciu sesji europejskiej.

Poprzedni artykułCzy warto obecnie inwestować na GPW?
Następny artykułSztuczny popyt na indeksie NASDAQ. Zewnętrzne wsparcie Fibonacciego na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.