Dalsza przestrzeń do wzrostów na Bitcoinie

0
158

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 12 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 41 100 USD. Po tym fakcie to sprzedający zdominowali kolejne sesje na rynku kryptowalut.

Dalsza przestrzeń do wzrostów na Bitcoinie

BTCUSD H4

źródło: xStation

Target harmoniczny

Kluczowym elementem na tą chwilę było zaksięgowanie strefy oporu 36 400 dolarów. Jest to poziom, który bazuje na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Reakcja spadkowa na ten pułap może być potencjalną falą BC w schemacie harmonicznym. Nasz scenariusz zakłada bowiem realizacji struktury Gartleya, której pułap wyznacza głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo. Odnosimy się tutaj do kursu 38 450 USD.

Poprzedni artykułRynek złota ponownie ponad 1 800 USD
Następny artykułRopa naftowa po 100 dolarów? Trend jest bardzo silny.
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.