Rynek złota ponownie ponad 1 800 USD

0
90

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 165 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1 916 dolarów za uncję. Czerwiec rozpoczął się jednak od wyraźnej dominacji strony podażowej. W zasadzie przez cały miesiąc rynek złota poruszał się w trendzie spadkowym.

Rynek złota ponownie ponad 1 800 USD

GOLD H4

źródło: xStation

Poziom oporu

Bieżąca korekta wzrostowa zbliża się do strefy oporu po cenie 1 814 dolarów za uncję. Jest to poziom, który oparty jest na mierzeniu Fibonacciego 38,2%. W przypadku zaksięgowania wskazanej strefy podażowej, konieczne będą dodatkowe potwierdzenia na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułFala wzrostowa na euro. Korekta czy zmiana trendu?
Następny artykułDalsza przestrzeń do wzrostów na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.