Fala wzrostowa na euro. Korekta czy zmiana trendu?

0
69

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 170 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,1975. Po tym fakcie to strona podażowa przejęła dominację na wykresie Edka. Tym samym wartość amerykańskiej waluty sukcesywnie wzrastała w stosunku do euro.

Fala wzrostowa na euro. Korekta czy zmiana trendu?

EURUSD H1

źródło: xStation

Poziom oporu

Przełomowa okazała się sesja piątkowa i wyznaczone przez notowania low ~ 1,1808. Od tego momentu rozpoczęła się “wspinaczka” na północ. Kurs jest coraz bliżej okrągłej bariery 1,1900. Docelowo jednak targetem dla notowań jest pułap współczynnika Fibonacciego 61,8% po cenie 1,1910.

Poprzedni artykułAktualny zakres wahań na rynku złota
Następny artykułRynek złota ponownie ponad 1 800 USD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.