Aktualny zakres wahań na rynku złota

0
120

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 43 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 750 USD za uncję. Kolejne dni upływały jednak pod znakiem dominacji strony popytowej. Zakończeniem tej tendencji było wyznaczenie high na piątkowej sesji.

Aktualny zakres wahań na rynku złota

GOLD H1

źródło: xStation

Poziom wsparcia

Podczas sesji poniedziałkowej notowania ponownie przetestowały rejony aktualnego oporu ~ 1 795 USD. Pozostaje to aktualne ograniczenie górne. W przypadku rozwinięcia się korekty spadkowej, tworzymy scenariusz oparty o mierzenie Fibonacciego. W ramach tego pomiaru możemy wyznaczyć najbliższe wsparcie, która opiera się na współczynniku 38,2% fibo. Strefa popytowa odnosi się do kursu 1 778 dolarów za uncję.

Poprzedni artykułPoniedziałkowa dominacja europejskiej waluty
Następny artykułFala wzrostowa na euro. Korekta czy zmiana trendu?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.