Poniedziałkowa dominacja europejskiej waluty

0
96

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 140 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali wzrostowej, która jest częścią większego scenariusza technicznego. Dalszy ciąg wydarzeń i silny spadek notowań ukształtował dalszą część schematu.

Poniedziałkowa dominacja europejskiej waluty

EURCAD H1

źródło: xStation

Poziom oporu

Nowy tydzień otwiera się od wyraźnej przewagi kupujących na wykresie EURCAD. Wzrost wartości europejskiej waluty zbliża wycenę do strefy podażowej 1,4680. Analizowany poziom bazuje na mierzeniu FE100 i wynika z równości na korekcie pędzącej. Silnym potwierdzeniem dla tego scenariusza jest wyraźna biegunowość obszaru.

Poprzedni artykułFala wyprzedaży na rynku kryptowalut. Czy to już bessa?
Następny artykułAktualny zakres wahań na rynku złota
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.