Dane makro 10.12.2020 – inflacja CPI, stopy procentowe

0
188

Czwartkowy kalendarz otwieramy odczytami ze Szwecji. Dane inflacyjne mogę mieć dość duże przełożenie na wycenę par walutowych z „SEK”. Prognozy analityków zakładają tutaj spadek wyniku w ujęciu rocznym.

O godzinie 13:45 poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego o stopach procentowych. Trzy kwadranse później zaplanowana jest konferencja prasowa. 

Dane makro 10.12.2020   inflacja CPI, stopy procentowe

Poprzedni artykułCzy wyprzedaż na Ethereum się przedłuży?
Następny artykułPolski złoty wciąż w grze! Bitcoin reaguje na 61,8% fibo
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.