Czy wyprzedaż na Ethereum się przedłuży?

0
235

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z główny walut cyfrowy – ETH. Ujęty horyzont czasowy zawiera się na interwale 4-godzinowym, który umożliwia zaprezentowanie nam kilku ostatnich tygodni notowań. W tym czasie kurs ETHUSD wyznaczył zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 150 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka korekty spadkowej, która posłuży nam w dalszej analizie technicznej. Ukształtowany dołek osiągnął okolice cenowe 475 dolarów za ETH.

Czy wyprzedaż na Ethereum się przedłuży?

ETHUSD H4

Wsparcie OneToOne

źródło: xStation

Grudniowe maksimum wytyczone zostało już podczas pierwszej sesji tego miesiąca. Notowania osiągnęły wtedy pułap cenowy 632 dolarów za ETH. W ramach schematu korekcyjnego prowadzimy poglądową linię trend/górnego ograniczenia, która podtrzymuje bieżącą dynamikę. Targetem cenowym dla sprzedających powinien być techniczny poziom FE100. Schemat ten wypełnia proporcję AB=CD na korekcie pędzącej i określa strefę podażową na kurs 500 USD.

Poprzedni artykułCzy funt brytyjski wybije ten opór
Następny artykułDane makro 10.12.2020 – inflacja CPI, stopy procentowe
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.