Czy funt brytyjski wybije ten opór

0
227

Wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 100 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od kluczowego wierzchołka, który wykorzystany będzie w dalszej analizie technicznej. Po tym fakcie na wykresie GBPUSD pojawiła się dynamiczna wyprzedaż, która doprowadziła do ukształtowania dołka po kursie 1,1400.

Czy funt brytyjski wybije ten opór

GBPUSD D1

Kluczowy wierzchołek

źródło: xStation

Notowania Kabla po raz kolejny testują kluczową strefę oporu średnioterminowego. Jest to poziom, który mniej więcej roku temu stanowił podobnej siły strefę podażową dla notowań. Jednak z uwagi na kolejne podejście kupujących, prawdopodobieństwo utrzymania oporu jest coraz mniejsze. Pomocnym może okazać się poprowadzona linia trendu wzrostowego, która jest respektowana od maja bieżącego roku.

Poprzedni artykułMożliwy układ harmoniczny na funcie. Chwilowa korekta na Bitcoinie?
Następny artykułCzy wyprzedaż na Ethereum się przedłuży?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.