Dane makro 12.06.2020 – inflacja CPI, indeks Uniwersytetu Michigan

0
326

Początek sesji europejskiej to odczyty inflacyjne z Francji i Hiszpanii. Oczekiwania zakładają utrzymanie wartości z poprzedniego miesiąca. Przed południem poznamy ciekawe dane ze strefy euro, które obejmują produkcję przemysłową. Konsensus zakłada bardzo negatywny wynik na poziomie -20,0%.

Sesja amerykańska to tradycyjnie godzina 14:30 i dane ze Stanów Zjednoczonych. Dziś poznamy indeksy cenowe w ujęciu miesięcznym za maj. Oczekiwania analityków zakładają wyraźną poprawę wartości. W dalszej części dnia publikacja z Uniwersytetu Michigan.

Dane makro 12.06.2020   inflacja CPI, indeks Uniwersytetu Michigan

Poprzedni artykułCiekawy motyw na Złocie – Czy metale szlachetne pozostaną na topie?
Następny artykułKolejna fala ostrych spadków przed nami?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.