Ciekawy motyw na Złocie – Czy metale szlachetne pozostaną na topie?

0
461

Konsolidacja

Ostatnie tygodnie na rynku złota to widoczne uspokojenie nastrojów. W połowie kwietnia rynek osiągnął pułap 1790 dolarów za uncję i zakończył kampanię wzrostową. W ujęciu technicznym mamy teraz szeroką, ale wyraźną konsolidację na wykresie. Wspomniane maksimum stanowi punkt odniesienia, natomiast kluczowym wsparcie jest poziom cenowy 1670 dolarów za uncję. 

Ciekawy motyw na Złocie   Czy metale szlachetne pozostaną na topie?


GOLD H4

źródło: xStation

Szukamy wybicia

Po opadających wierzchołkach prowadzimy górne ograniczenie, które będzie nam wyznaczało poglądowy „sufit”. Obecny pułap strefy podażowej to poziom cenowy 1755 dolarów. Wzrosty z obecnego tygodnia dość istotnie umacniają wycenę złota. Do piątkowego zamknięcia możemy zobaczyć próbę wybicia z konsolidacji. Sygnału na tym rynku warto obecnie upatrywać właśnie w ramach wybicia. Testowane kilkukrotnie wsparcie ~ 1670 USD właśnie w tym celu pozostawiamy na wykresie. 

Poprzedni artykułTrading na rynku walutowym z Fibonacci Team
Następny artykułDane makro 12.06.2020 – inflacja CPI, indeks Uniwersytetu Michigan
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.