Dane makro 18.04.2019

0
648

W czwartek czeka nas ostatnia silna sesja przed świętami. Wynika to przede wszystkim z naszej metodologii tradingowej, która jest ściśle związana z odczytami makro. Już od pierwszy minut sesji europejskiej powinna pojawić się wzmożona zmienność. Poznamy przede wszystkim indeksy PMI oraz sprzedaż detaliczną w poszczególnych krajach co powinno przełożyć się na wypełnianie układów technicznych.

Podczas sesji amerykańskiej warto zwrócić uwagę na przedział czasowy 14:30 – 16:00. Wtedy to na rynku pojawi się nowy kapitał, a zmienność powinna być potęgowana przez dane z USA i Kanady.

Dane makro 18.04.2019

Dane makro 18.04.2019
5 (100%) 2
Poprzedni artykułKanadyjczyk w konsolidacji
Następny artykułCzy to początek większej korekty na DAX’ie? Nadajemy na żywo o 12:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.