Dane makro 20.05.2019 – inflacja PPI, przemówienie ECB, FOMC

0
861

Patrząc na kalendarium makro, zapowiada się dość spokojna sesja na otwarcie tygodnia. O godzinie 8:00 poznamy wartość inflacji PPI z Niemiec za kwiecień. Konsensus zakłada poprawę wyniku do 0,3%.

Dwie godziny później, zaplanowane jest wystąpienie przedstawiciela ECB. Komunikaty słowne to jedyne punkty kalendarium podczas handlu za oceanem. Interesuje nas godzina 15:30 podczas otwarcia amerykańskich rynków akcji oraz 19:00.

Dane makro 20.05.2019   inflacja PPI, przemówienie ECB, FOMC

Dane makro 20.05.2019 – inflacja PPI, przemówienie ECB, FOMC
5 (100%) 1
Poprzedni artykułCzynniki wpływające na zachowanie kursów – CZĘŚĆ I
Następny artykułCzynniki wpływające na zachowania kursów – CZĘŚĆ II
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.