Dane makro 20.05.2020 – inflacja CPI, zapasy ropy naftowej

0
294

Przed południem czeka nas seria odczytów ze strefy euro. Będą to finalne dane o inflacji CPI za kwiecień. We wszystkich czterech przypadkach oczekiwania zakładają spadek wyniku w ujęciu miesięcznym jak i rocznym.

Sesja amerykańska to przede wszystkim dwa kluczowe punkty kalendarium. Godzina 16:30 i raport z rynku ropy naftowej. Konsensus zakłada wzrost zapasów za ostatni tydzień na poziomie nieco ponad jednego miliona baryłek. Wieczorem poznamy protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC).

Dane makro 20.05.2020   inflacja CPI, zapasy ropy naftowej

Poprzedni artykułSilny tydzień na rynku europejskiej waluty – Kluczowy poziom do obserwacji
Następny artykułNarzędzia Fibonacciego na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.