Silny tydzień na rynku europejskiej waluty – Kluczowy poziom do obserwacji

0
469

Spadek zmienności

Pod koniec ubiegłego tygodnia kurs EURUSD znajdował się na poziomach 1,0770 – 1,0800. Notowania były dość blisko pogłębienia majowych minimów i kontynuowania lokalnych spadków. Odnosząc się do szerokiej perspektywy na interwale 4-godzinowym można zauważyć, że ta zmienność na głównej parze walutowej jest coraz słabsza. Za taką charakterystykę odpowiada w dużej mierze panika z początków epidemii w Europie i widoczne wtedy spadki na EURUSD. Standardowo sesje na Edku nie przekraczają dość często 100 pipsów zakresu dziennego.

Silny tydzień na rynku europejskiej waluty   Kluczowy poziom do obserwacji


EURUSD H1

źródło: xStation

Silna zapora

Dzisiejszy schemat na interwale godzinowym obejmuje już wypełniony układ harmoniczny. Zdecydowałem się jednak go przedstawić jako okazja na retest strefy podażowej. Mamy tutaj punkt D na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6% co składa się na formację Leonarda. Podczas wczorajszej sesji rynek dynamicznie zareagował na wspomniany opór co przerwało silne wzrosty. Przy tak rozpędzonym rynku warto wziąć pod uwagę retest i fakt, że kupujący nie będą chcieli odpuścić lokalnego trendu po jednej tylko kapitulacji.

Poprzedni artykułWykorzystanie technik Fibonacciego w codziennym tradingu na rynku FOREX
Następny artykułDane makro 20.05.2020 – inflacja CPI, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.