Dane makro 21.02.2019

0
990

Przed nami z pewnością najciekawsza w tym tygodniu sesja na rynkach finansowych. Wnioskujemy tak z uwagi na pokaźne kalendarium makro, które podczas sesji europejskiej jak i amerykańskiej dostarczy kilku ważnych odczytów.

Przed południa poznamy przede wszystkich wartości PMI dla przemysłu oraz usług w krajach strefy euro. Są to jednak odczyty wstępne za luty i reakcja rynkowa może być stonowana. Jeszcze przed wejściem do “gry” inwestorów ze Stanów Zjednoczonych, poznamy “minutki” z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (13:30) i może to być kluczowy punkt dnia w zależności od treści przekazu. W drugiej połowie dnia nie zabraknie danych z USA i Kanady, a więc USD, CAD oraz WTI powinny być poddane zwiększonej dynamice.

Dane makro 21.02.2019

Dane makro 21.02.2019
5 (100%) 2
Poprzedni artykułEthereum w drodze na nowe – lokalne szczyty?
Następny artykułStrategia Fibonacci Team School na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.