Dane makro 21.08.2019 – protokół FOMC, zapasy ropy naftowej

0
548

Kalendarium makro rozpoczyna się dziś od sesji amerykańskiej. Pierwsza seria danych to inflacja CPI w Kanadzie. Prognozy za lipiec są pozytywne w ujęciu miesięcznym, natomiast negatywne w perspektywie r/r.

O godzinie 20:00 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Wpływ na rynki będzie zależał od poziomu rozbieżności z oczekiwaniami i wcześniejszym nastawieniem członków komitetu. Wcześniej jednak poznamy raport z rynku ropy naftowej oraz rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Dane makro 21.08.2019   protokół FOMC, zapasy ropy naftowej

Poprzedni artykułBitcoin, Ethereum, Ripple – jaki kierunek obiorą kryptowaluty?
Następny artykułDolar, euro, funt, złotówka – kolejne okazje na wykresach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.