Dolar, euro, funt, złotówka – kolejne okazje na wykresach

0
543

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Na wykresie USDPLN powstał klasyczny podwójny szczyt ~ 3,9470. Pozycjonując się w krótkich pozycjach, oczekujemy zajścia notowań w okolice strefy ZZB po kursie 3,9000. Potwierdzenie stanowi tu równość AB=CD w schemacie spadkowej korekty prostej.

Dolar, euro, funt, złotówka   kolejne okazje na wykresach

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Średnioterminowy układ pod długie pozycje na rynku EURPLN, dopuszcza ten scenariusz dopiero w okolicach 4,3000. Poziom pochodzi ze współczynnika 61,8% fibo oraz OneToOne na korekcie prostej.

Dolar, euro, funt, złotówka   kolejne okazje na wykresach

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Kluczowa strefa oporu została skutecznie wybroniona przez sprzedających. Liczymy na pogłębienia przeceny, a zasięg jej zasięg wyznaczamy w technicznej strefie ZZB po kursie 4,6900. Mamy tam silne mierzenie wewnętrzne 61,8% z ostatniego swingu wzrostowego.

Dolar, euro, funt, złotówka   kolejne okazje na wykresach

GBPPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułDane makro 21.08.2019 – protokół FOMC, zapasy ropy naftowej
Następny artykułBitcoin – kiedy przestanie spadać?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.