Dane makro 31.05.2019 – inflacja CPI, PKB, indeks PMI

0
965

Na otwarciu sesji europejskiej poznamy dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec i Szwajcarii. Prognozy ekonomistów za kwiecień są rozbieżne z poprzednim okresem. Jeszcze przed południem inflacja CPI z Włoch – odczyt wstępny.

O godzinie 14:30 warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dolara kanadyjskiego. Zaprezentowany zostanie bowiem odczyt PKB w ujęciu miesięcznym za marzec z kraju klonowego liścia. W późniejszym czasie odczyty ze Stanów Zjednoczonych, a więc indeks PMI z Chicago oraz nastrojów konsumenckich w maju.

Dane makro 31.05.2019   inflacja CPI, PKB, indeks PMI

Dane makro 31.05.2019 – inflacja CPI, PKB, indeks PMI
5 (100%) 2
Poprzedni artykułKurs euro i WIG20 -jak wyceniany jest polski rynek?
Następny artykułKurs dolara i euro – czy to dobre setupy na zamkniecie tygodnia?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.