DAX wysyła oznaki słabości

0
230

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu DE30 na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 890 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 13 300 punktów. Pierwszy tydzień lutego upłynął jednak pod znakiem wyraźnej dominacji kupujących. Doprowadzili oni do wyznaczenia lutowego high na poziomie cenowym 14 190 punktów.

DAX wysyła oznaki słabości

DAX H4

źródło: xStation

Techniczny popyt

Bardzo symboliczna okazuje się wtorkowa sesja na niemieckim rynku akcyjnym. Notowania DE30 rozpoczęły dzisiejszy handel w okolicy okrągłej bariery 14 000 punktów. Przedpołudniem osiągnięte zostały jednak rejony 13 650 punktów. Ostatecznie pojawiło się drobne odreagowanie z okolicy strefy wsparcia. Potwierdzeniem dzisiejszego popytu jest pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułKiedy zakończy się panika na Bitcoinie?
Następny artykułJak połączyć Wyckoffa z wolumenem skumulowanym?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.