Kiedy zakończy się panika na Bitcoinie?

0
275

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty rynkowej – BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 29 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia korekty spadkowej, która ukształtowała low po cenie 28 750 USD.

Kiedy zakończy się panika na Bitcoinie?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Wsparcia ZZB

W ostatnim tygodniu stycznia zapoczątkowany został kolejny swing wzrostowy na Bitcoinie. W przeciągu miesiąca notowania wzrosły o ponad 100%. To na i tak wysokie już pułapy BTCUSD było bardzo dużym wynikiem. Od początku bieżącego tygodnia widzimy realizację zysków na rynku kryptowalut. Jest to kolejne potwierdzenie rynkowej specyfiki, gdzie spadki są zazwyczaj dużo szybsze niż wzrosty. Na horyzoncie pojawiają się dwie strefy popytowe, które oparte są na biegunowości. Najpierw interesuje nas poziom cenowy 43 400 USD, który znajduje się na wysokości mierzenia 50%. W przypadku pogłębienia wyprzedaży, na uwagę zasługują rejony współczynnika Fibonacciego 61,8% ~ 40 000 USD.

Poprzedni artykułFałszywa wyprzedaż na rynku kryptowalut?
Następny artykułDAX wysyła oznaki słabości
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.