Fałszywa wyprzedaż na rynku kryptowalut?

0
296

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych walut cyfrowych – ETH, na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1120 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia korekty spadkowej, która osiągnęła rozpiętość 400 dolarów. Po tym fakcie na rynek kryptowalut powrócił wzmożony popyt.

Fałszywa wyprzedaż na rynku kryptowalut?

ETHUSD H4

źródło: xStation

Wsparcie ZZB

W drugiej połowie ubiegłego tygodnia notowania ETH wyznaczyły szczyt cenowy po kursie 2030 dolarów. Nowy tydzień rozpoczyna się jednak o dużego pesymizmu i dynamicznej wyprzedaży. W poniedziałkowym ekstremum kursu Ethereum osiągnął pułap 1535 dolarów. Zbliżył się zatem do strefy wsparcia ZZB, usytuowanej na wysokości mierzenia 50%. Opisany poziom popytowy odnosi się do kursu 1470 USD.

Poprzedni artykułDolar coraz bliżej technicznego wsparcia. Bitcoin wypełnia overbalance
Następny artykułKiedy zakończy się panika na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.