Dlaczego dolar na parze EURUSD znowu się umacnia?

0
446

Po tym jak prezydent Trump wielokrotnie mówił, że ma pełne zaufanie do prokuratora generalnego Jeffrey Sessions’a, wyszło że Sessions miał kontakty z rosyjskim ambasadorem podczas gdy zeznawał pod przysięgą przed senatem że tak nie było. Prezydent Trump przeszedł więc do obrony przed mediami swojej administracji, według zasady atak to najlepsza obrona, oskarżył byłego prezydenta Obamę o podsłuchiwanie jego telefonu w trakcie kampanii wyborczej. Rzecznik Obamy, oraz szef FBI zaprzeczyli jednak tym sugestiom. Dowody tym oskarżeniom żadne jak na razie nie pojawiły się.

Warto pamiętać też wypowiedz Sekretarz ds. Handlu, Wilbur Ross który ostatnio intensywnie lobbuje nt. działań ułatwiających amerykański eksport. Zapowiedział on „mądre” zmiany w NAFTA, podkreślił też mechanizmy które mogą przez to ustabilizować notowania meksykańskiego peso. Co za tym idzie mówił o korzyściach ze słabego peso które powstałyby dla  Niemców. Możemy wypowiedzi tego typu jako sygnał interpretować, w odwołaniu do Niemiec że na następnym spotkaniu G-20 dojdzie do wypowiedzi które będą miały za cel umocnienia euro względem dolara.

Dziś USD we wtorek rano jest stabilny wręcz mocny. Jeżeli chodzi o podwyżki, istotne dla wielkości  marcowych podwyżek będą piątkowe dane z rynku pracy tutaj należy obserwować środowy raport ADP który jest barometrem na którym zobaczymy pierwsze szacunki dla odczytu piątkowego z Departamentu Pracy.

Dziś Amerykańskiej walucie powinna pomagać sytuacja na rynku długu USA oraz niepewność polityczna w Europie tutaj chodzi o negatywny scenariusz z francuskiej sceny politycznej. Rentowność amerykańskich dziesięciolatek przebija się na wyższe poziomy i powinna przedział 2,35- 2,50% zamienić na 2,50 – 2,75% co dodatkowo pomaga mocnemu USD.

Przyjrzyjmy się wykresowi EURUSD:

Na chwilę obecną testowany jest poziom harmoniczny wzrostowej formacji Gartleya przy 1.05627.

W przypadku wybronienia się tego poziomu najbliższe miejsce do wzrostów to 1.0578 w przypadku jego wybicia poziom cenowy 1.06.

Dlaczego dolar na parze EURUSD znowu się umacnia?

Obserwując interwał H4 widzimy mocną reakcję podażową w przypadku zejścia poniżej 1.0544 otwiera się droga dla podaży do okolic 1.05 testu okrągłego psychologicznego poziomu.

Dlaczego dolar na parze EURUSD znowu się umacnia?


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.