Dobry timing kluczem do sukcesu na SP500

0
658

Niemiecki (DAX) i amerykański (S&P500) indeks giełdowy, poruszają się w ostatnich tygodniach na wysokiej, dodatniej korelacji. Mamy tu również sytuację odrabiania strat w dużej stopniu z grudniowej wyprzedaży. Kurs indeksu pięciuset  największych spółek parkietu New York Stock Exchange, z nieco ponad 2300 pkt pod koniec 2018 roku, jest na dobrej drodze do osiągnięcia 2700 pkt. Tam też znajduje się średnioterminowa strefa oporu, którą potwierdza mierzenie 61,8% ze swingu spadkowego, poczynając od historycznych szczytów. Dodatkową przewagą techniczną jest wyraźna biegunowość, co w połączeniu z małym „phi” daje jeden z silniejszych układów.

Dobry timing kluczem do sukcesu na SP500

S&P500 H4

źródło: xStation

Ciekawy motyw kształtuje się również poniżej aktualnego kurs, a mianowicie najbliższe wsparcie z perspektywy interwału H4. Silna strefa ZZB na której z dużą precyzją wypada dolna podstawa korekty OneToOne, po okrągłym kursie 2600 pkt. S&P500 znajduje się więc pomiędzy okrągłymi poziomami o silnych potwierdzeniach technicznych, a naszym celem nie jest wróżenie kierunku z obecnego pułapu, a rozegranie schematu kiedy rynek wypełni technikę.


Poprzedni artykuł[WEBINAR] Rozegranie korekty nieregularnej na rynku FOREX – 29.01.2019 – godzina 18:00
Następny artykułDane makro 30.01.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.