Doczekaliśmy się wyhamowania na głównej parze walutowej. Jak kształtuje się względna wycena euro i dolara?

0
584

Po mało technicznym zwrocie na rynku głównej pary walutowej, widzimy rozwijającą się korektę spadkową. Kurs EURUSD na dzisiejszym wierzchołku to (1,1180), po którym notowania budują drugą czarną świecę 4-godzinową o znacznym zasięgu.

Doczekaliśmy się wyhamowania na głównej parze walutowej. Jak kształtuje się względna wycena euro i dolara?

EURUSD H4

źródło: xStation

Analizowany schemat techniczny opiera się na równości OneToOne wewnątrz panującego trendu wzrostowego. Dolna podstawa overbalance pokrywa nam się z wcześniejszym oporem, a więc uzyskujemy doskonałe potwierdzenie wsparcia w ramach biegunowości obszaru. Jest to poziom cenowy (1,1110), który z uwagi na poniedziałkowe popołudnie może być rozegrany bliżej godzin porannych dnia jutrzejszego lub już podczas aktywności traderów z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Poprzedni artykułDlaczego początek tygodnia na rynkach może być niemrawy?
Następny artykułDane makro 22.10.2019 – sprzedaż nieruchomości, sprzedaż detaliczna
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.