Dokąd może potrwać osłabienie dolara?

0
147

Spadkowa seria na USDPLN

Na wykresie tygodniowym kolejna świeca sygnalizuje kontynuację spadków.  Cała sekwencja spadkowa układa się jak na razie w trójfalową korektę, co pozwala wyznaczyć jej zakres przy pomocy narzędzi Fibo na okolice 3.97. Obecną falę spadkową rozpoczął mocno nadbity układ harmoniczny Leonardo z reakcją z postaci tygodniowego pinbara na zniesieniu 78.6. Kurs znajduje się ok. 200 pipsów od ważnego wsparcia, które przez wiele miesięcy było dla ceny oporem (czerwone strzałki na wykresie). Ewentualna reakcja wzrostowa w obszarze 3.96-3.97 wpisywałaby się we wzrostową tendencję coraz wyższych szczytów i dołków (zielone strzałki).

Dokąd może potrwać osłabienie dolara?

USDPLN W1

Źródło: xStation

Wypełniona głowa z ramionami na USDCAD

Wtorkowa świeca dzienna wypełnia formację odwrócenia – głowę z ramionami – na wykresie dziennym USDCAD. Bardzo prawdopodobny jest ruch powrotny do wybitego poziomu wsparcia (teraz oporu), po którym spodziewana jest kontynuacja spadków. Doprowadziłoby to do wypełnienia formacji harmonicznej Leonardo z punktem decyzyjnym na wysokości zniesienia 78.6. Jest tam również poziom ZZB, który działał zarówno jako opór, jak i wsparcie. Jak zawsze po reakcji na 78.6 należy mieć na uwadze możliwość pogłębienia spadków do mierzenia 88.6.

Dokąd może potrwać osłabienie dolara?

USDCAD D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułNa co czekam na złocie?
Następny artykułCo dalej z Funtem?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.