Dolar – czy warto jeszcze kupować?

0
1320

Tydzień rozpoczynamy od wyceny USDPLN-a ponad okrągłą barierą 4,0000. Co ważne nie widać istotnej podaży, która próbowałaby zapoczątkować korektę spadkową na tym rynku. Dlatego też optymalnym poziomem dla kupujących jest kurs 4,0700 przy współczynniku wewnętrznym 78,6% fibo.

Dolar   czy warto jeszcze kupować?

USDPLN W1

źródło: xStation

Jeżeli na wykresie zobaczymy korektę ostatnich wzrostów, wykorzystamy układ overbalance. Jest to zielony prostokąt o rozpiętości największej korekty spadkowej. Niezależnie od poziomu wyznaczonego wierzchołka, do rozegrania będzie dolna podstawa układu OneToOne, której kurs zostanie wykreowany podczas pierwszych spadków. 

Poprzedni artykułTrading z wykorzystaniem technik Fibonacciego
Następny artykułEuro – który kierunek wybrać?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.