Euro – który kierunek wybrać?

0
528

Ostatnie dni na wykresie EURPLN-a to w zasadzie lokalna konsolidacja notowań. Kilkukrotnie testowany był silny poziom oporu (4,3960) co kończyło się wyraźną reakcją sprzedających. Jeżeli zobaczymy kolejną presję popytową, prawdopodobieństwo wybicia górą będzie już teraz bardzo duże.

Euro   który kierunek wybrać?

EURPLN H4

źródło: xStation

Do zaksięgowania mamy też poziom współczynnika 38,2% z mierzenia ostatniego swingu wzrostowego. Jest to strefa ZZB po kursie 4,3660. Dzisiejszy poranek daje jednak sygnał wzrostowy na formacji świecowej z długim, dolnym cieniem.

Poprzedni artykułDolar – czy warto jeszcze kupować?
Następny artykułEthereum – co nas czeka ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.