Dolar – doczekaliśmy się sygnału technicznego

0
619

Rynek osiąga właśnie oczekiwany target spadkowy na wykresie USDPLN. Mamy tam techniczne potwierdzenie na bazie OneToOne oraz głębokiego 78,6% fibo. Jest to poziom cenowy (3,9200), który został właśnie zaksięgowany na wykresie.

Dolar   doczekaliśmy się sygnału technicznego

USDPLN H4

źródło: xStation

Optymalnym rozwiązaniem może być wstrzymanie się do zamknięcia 4-godzinowej formacji świecowej. Szukamy przede wszystkim oznak popytu na interwałach H1 i H4. Rozgrywanie scenariusza wzrostowego na niższych TF-ach może być zbyt mało opłacalne z uwagi na perspektywę czasową przedstawianej analizy.

Poprzedni artykułDane makro 10.10.2019 – PKB, inflacja CPI
Następny artykułIota (MIOTA) – co pokaże nam kolejna sesja ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.