Dolar traci na wartości – czy ta tendencja się utrzyma?

0
108

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 700 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu wzrostowego. Była to tendencja, która zapoczątkowana została na przełomie maja i czerwca. Obecne maksimum zostało ukształtowane na poziomie cenowym 3,9350.

Dolar traci na wartości   czy ta tendencja się utrzyma?

USDPLN H4

źródło: xStation

Korekta pędząca

Obecny tydzień rozpoczął się od dynamicznej wyprzedaży amerykańskiego dolara. Po otwarciu wtorkowej sesji europejskiej kurs wypełnia strefę popytową 3,8320. Wyznaczony poziom wsparcia opiera się na korekcie pędzącej OneToOne.

Pojawiła się również pierwsza wyraźna reakcja cenowa, którą doskonale widać na interwale 4-godzinowym. Po godzinie 12 notowania dają drugą szansę do ewentualnego zagrania long.

Poprzedni artykułCzy warto teraz sprzedawać Ethereum?
Następny artykułUSDPLN atakuje kluczowe ZZB. Malejący wolumen skumulowany na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.