Czy warto teraz sprzedawać Ethereum?

0
134

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowała zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 650 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 340 USD. Po tym fakcie na rynku pojawiła się dynamiczna realizacja zysków. Był to przede wszystkim okres drugiego i trzeciego tygodnia maja, w których wartość ETH spadła w maksymalnym zakresie aż o 60%.

Czy warto teraz sprzedawać Ethereum?

ETHEREUM D1

źródło: xStation

Kolejny test

Obecnie rynek kolejny raz testuje kluczową strefę podażową. Jest to poziom cenowy 3 340 dolarów za Ethereum. Mamy tam silne potwierdzenie w postaci mierzenia Fibonacciego 61,8%. Rośnie jednak prawdopodobieństwo wybicia górą z uwagi na liczbę retestów. Warto więc obecnie obserwować sekwencję formacji świecowych na interwale 4-godzinowym.

Poprzedni artykułCzy to kolejna okazja do kupna Bitcoina?
Następny artykułDolar traci na wartości – czy ta tendencja się utrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.