Czy to kolejna okazja do kupna Bitcoina?

0
139

Lokalny swing

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowała zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 350 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka po cenie 46 230 USD. Kolejne dwie sesje okazały się jednak wyjątkowo pozytywne, a kurs BTCUSD zbliżył się do psychologicznej bariery 50 000 dolarów.

Czy to kolejna okazja do kupna Bitcoina?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Zwrot?

Poniedziałkowa korekta osiąga lokalną strefę wsparcia. Jest to poziom oparty na mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo po cenie 47 500 dolarów. Dodatkowym i silnym potwierdzeniem dla kupujących powinna być wyraźna biegunowość obszaru.

Na formacjach świecowych pojawiają się pierwsze sygnały popytowe. Decydujące powinny być kolejne 2-3 godziny. Kluczowy pod względem zmienności może też być moment otwarcia sesji amerykańskiej i nowy kapitał na rynku.

Poprzedni artykułNowe rekordy na indeksie NASDAQ – Czy to już szczyt?
Następny artykułCzy warto teraz sprzedawać Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.