Nowe rekordy na indeksie NASDAQ – Czy to już szczyt?

0
101

Szeroka korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego NASDAQ 100 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 710 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali spadkowej, na której budujemy aktualną siatkę mierzeń Fibonacciego. W ramach wspomnianego swingu spadkowego, notowania US100 wyznaczyły dołek cenowy po kursie 14 710 punktów.

Nowe rekordy na indeksie NASDAQ   Czy to już szczyt?

NASDAQ H4

źródło: xStation

Zwrot?

W ramach fali wzrostowej z ostatnich kilku sesji, notowania indeksu US100 osiągają target wzrostowy 15 455 punktów. Wyznaczona strefa podażowa oparta jest na mierzeniu zewnętrznym 161,8% fibo.

Obecnie należy z uwagą obserwować kolejne formacje świecowe jakie będą kształtowane w strefie oporu. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę, że zagrywanie krótkich pozycji jest obarczone sporym ryzykiem z uwagi na silny trend wzrostowy.

Poprzedni artykułUkład harmoniczny Gartleya na ropie WTI. Retest Fibonacciego na Bitcoinie
Następny artykułCzy to kolejna okazja do kupna Bitcoina?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.