Dolar w trendzie wzrostowym. Czy tendencja zostanie utrzymana?

0
107

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiej fali spadkowej z kwietnia i maja. Był to okres kiedy amerykański dolar mocno tracił na wartości.

Dolar w trendzie wzrostowym. Czy tendencja zostanie utrzymana?

USDPLN D1

źródło: xStation

Targety harmoniczne

Bardzo dynamicznie rynek odreagował w drugim tygodniu czerwca. Pierwszym elementem technicznym, który składa się na obecny scenariusz techniczny jest reakcja na 61,8% fibo. Dalsze wzrosty przybliżają nas do poziomów oporu bazujących na głębokich mierzeniach wewnętrznych 78,6% i 88,6%. Mamy tu docelowo strefy podażowe 3,9100 oraz 3,9400.

Poprzedni artykułGwałtowne spadki na srebrze
Następny artykułCzy to dobry moment na zakup Bitcoina?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.