Czy to dobry moment na zakup Bitcoina?

0
141

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania BTCUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 36 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego w okolicy okrągłej bariery cenowej 30 000 USD. Cały pierwszy kwartał bieżącego roku był jednak okresem silnych wzrostów na rynku kryptowalut. Wyceny osiągnęły w kwietniu rejony 64 500 dolarów za BTC.

Czy to dobry moment na zakup Bitcoina?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Bessa?

Już trzeci miesiąc z rzędu rynek testuje kluczową strefę wsparcia ~ 30 000 USD. Majowe odreagowanie było dość dynamiczne, w czerwcu kursu również zareagował ruchem na kilka tysięcy dolarów w górę, natomiast obecnie obserwujemy duże zaangażowanie sprzedających. Pojedyncze sesje wzrostowe z ostatnich dwóch tygodni odznaczają się bardzo ograniczonym zasięgiem. Ewentualne wybicie dołem szerokiego wsparcia może uruchomić kolejną fale silnej wyprzedaży na rynku walut cyfrowych.

Poprzedni artykułDolar w trendzie wzrostowym. Czy tendencja zostanie utrzymana?
Następny artykułCzy zamykać już długie pozycje na USD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.