Czy zamykać już długie pozycje na USD?

0
84

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,9800. Wraz z drugim kwartałem 2021 roku rozpoczęła się wyprzedaż amerykańskiej waluty. Tendencja ta utrzymywała się przez cały kwiecień i maj. Doprowadziło to do ukształtowania minimów w okolicy 3,6400.

Czy zamykać już długie pozycje na USD?

USDPLN D1

źródło: xStation

Układy harmoniczne

Ostatnie sesje przynoszą kontynuację tendencji wzrostowej z poprzednich tygodni. Kurs USDPLN zbliża się do pierwszej zapory podażowej. Bazujemy tutaj na układzie harmonicznym, którego wypełnienie zakłada pułapy mierzenia 78,6% oraz 88,6% fibo. Obecne opory odnoszą się do stref cenowych 3,9100 oraz 3,9400.

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na zakup Bitcoina?
Następny artykułCzy to dobry moment na zakup srebra?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.