Czy to dobry moment na zakup srebra?

0
99

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 23,80 USD. Był to okres przełomu marca i kwietnia, a odreagowanie rozpoczęło się dokładnie z rozpoczęciem drugiego kwartału.

Czy to dobry moment na zakup srebra?

SILVER D1

źródło: xStation

Formacja Gartleya

Tendencja wzrostowa na rynku złota utrzymywał się przez cały kwiecień i maj. Szeroka korekta jaką obserwujmy przekłada się na układ harmoniczny. Notowania ukształtowały punkt B na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Piątkowa panika otworzyła dalszą realizację scenariusza.

Docelowo pojawia się poziom wsparcia po kursie 24,80 USD. Jest to punkt D formacji harmonicznej Gartleya, który opiera się na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6%. Początki sesji środowej pokazują uaktywniony popyt. Notowania odreagowują jeszcze przed otwarciem  rynków kasowych w Europie.

Poprzedni artykułCzy zamykać już długie pozycje na USD?
Następny artykułJak duża może być przecena na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.