Jak duża może być przecena na ropie naftowej?

0
102

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu  sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 10,5 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 77,80 USD  za baryłkę. Przytoczone maksimum było jednocześnie najwyższym pułapem cenowym od blisko trzech lat.

Jak duża może być przecena na ropie naftowej?

WTI H4

źródło: xStation

Korekta wzrostowa

Wtorkowe popołudnie przyniosło zapoczątkowanie korekty wzrostowej. Notowania wyznaczyły dołek cenowy na wysokości 67,40 USD za baryłkę. Poprawa sentymentu została silnie zasygnalizowana na formacji świecowej z godziny 12.

W ramach rosnącego zaangażowania kupujących budujemy scenariusz z targetem wzrostowym. Techniczna strefa oporu znajduje się na wysokości okrągłego kursu 72 dolarów za baryłkę. Jest to strefa wyznaczona z korekty  pędzącej AB=CD.

Poprzedni artykułCzy to dobry moment na zakup srebra?
Następny artykułCzy DEEP CRAB spowoduje lawinę na dolarze? Kiedy pojawi się pierwszy popyt na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.