Dolar wygranym tygodnia

0
138

Słabość walut surowcowych

Dolar kończy tydzień będąc najsilniejszą z głównych walut. Dolar australijski i nowozelandzki tracą wobec USD ponad 2.5%, euro ok. 1.75%. Na wykresie tygodniowym AUDUSD widać kolejny atak na obecny poziom wsparcia. Gdyby ta tendencja się utrzymała, możemy spodziewać się pogłębienia spadków do okrągłego poziomu 0.6800. Znajduje się tam około 50-pipsowa strefa wsparcia zbudowana z mierzenia 50% całego ruchu wzrostowego oraz 161.8 ostatniej korekty wzrostowej.

Dolar wygranym tygodnia

AUDUSD W1

Źródło: xStation

USDPLN respektuje zakresy korekt

Na wykresie H1 widać wyraźną tendencję wzrostową czyli sekwencję coraz wyższych szczytów i dołków. Cena respektuje zakresy mniejszych korekt (zielone prostokąty). Z perspektywy teorii Dowa trend na H1 będzie trwał dotąd, dopóki nie zostanie wybity zakres największej korekty (czerwony prostokąt). Obecnie traderzy chcący próbować dołączenia się do istniejącego trendu mogą poczekać na korektę w okolice 4.0930-4.0950. Znajduje się tam mierzenie 61.8 ostatniego swingu wzrostowego, układ OneToOne oparty na korekcie pędzącej oraz poziom ZZB.

Dolar wygranym tygodnia

USDPLN H1

Źródło: xStation

USDCAD konsekwentnie w stronę 1.2900

Po chwilowej korekcie spadkowej będącej konsekwencją reakcji na zniesienie 50%, kurs USDCAD podąża w stronę niedawnych szczytów. Znajduje się tam strefa oporu na mierzeniach 78.6 oraz 88.6 a ich zaksięgowanie wypełni formację harmoniczną odpowiednio Leonardo (78.6) lub Nietoperza (88.6). Poziomy te znajdują się na wysokości lewego ramienia formacji głowy z ramionami.

Dolar wygranym tygodnia

USDCAD D1

Źródło: xStation