Czy Donald Trump zawiódł rynki, czego zabrakło i co dalej z kursem EURUSD?

0
280

Czy Donald Trump zawiódł rynki, czego zabrakło i co dalej z kursem EURUSD?Wydarzeniem wczorajszego dnia na  rynkach finansowych było bez wątpienia pierwsze od czasów wyborów wystąpienie prezydenta elekta Donalda Trump’a. Zgodnie z oczekiwaniami rynek miał bardzo „wygórowane” oczekiwania co do stymulacji fiskalnej w wykonaniu tamtejszej administracji, co miałoby prowadzić do podbicia wskaźników inflacyjnych i upewnić FED w polityce zacieśniania monetarnego. Przy tak dużych oczekiwaniach istniało ryzyko zawiedzenia rynkowych spekulacji. Trudno jednak dokładnie odnieść się do dalszych perspektyw z uwagi na fakt, iż D. Trump nie zaprezentował szczegółów dot. zwiększenia wydatków oraz obniżenia podatków. Prezydent elekt skupił się raczej na kwestiach polityczno-agencyjnych oraz amerykańskim sektorze farmaceutycznym. Na rynku doszło do spadku wyceny dolara – USD jednak wcześniej umacniał się stąd ruch ten nie przyniósł wyznaczenia nowych blisko 1-miesięcznych szczytów na EURUSD.

Dziś w trakcie dnia nie wiele ciekawych danych które mogłyby potrząsnąć rynkiem 11:00 (Strefa Euro) – Produkcja przemysłowa, 13:30 (Strefa Euro) – Protokół z posiedzenia ECB, 14:30 (USA) – Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, 14:30 (USA) – Wystąpienie szefa Fed z Atlanty (Dennis Lockhart), Wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Patrick Harker), 14:45 (USA) – Wystąpienie szefa Fed z Chicago (Charles Evans), 19:15 (USA) – Wystąpienie szefa Fed z St. Louis (James Bullard).

Przyjrzyjmy się parze EURUSD:

Wygląda na to że powoli nadchodzi czas dla popytu na zestawieniu. Nie powinno być żadnych czynników w najbliższym czasie które mogły by zatrzymać wzrosty na parze. Popyt w swoich zmaganiach wydaje się być bezpieczny dopóki dopóty nie zostanie wybity wczorajszy dołek cenowy 1.0463 Wybicie tego poziomu powinno być sygnałem dla podaży do ponownego ataku na poziom 1.03 i niżej. Najbliższy opór cenowy to okolice okrągłego poziomu 1.07 W przypadku trwałego wyjścia powyżej ceny 1.07 otwiera się ważna strategiczny opór z okolic 1.08 który może skutecznie zatrzymywać dalsze wzrosty i to wydaje się być bardzo prawdopodobny scenariusz dla tej pary. W przypadku scenariusza spadkowego czyli zejścia poniżej 1.0463 otwiera się opcja ponownego testowania historycznych dołków cenowych 1.0340 lub też nawet opcja parytetowa.

Czy Donald Trump zawiódł rynki, czego zabrakło i co dalej z kursem EURUSD?


Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.

Czy Donald Trump zawiódł rynki, czego zabrakło i co dalej z kursem EURUSD?
Oceń ten wpis