Druga okazja na indeksie NASDAQ?

0
294

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego NASDAQ na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezeentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 800 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiej korekty spadkowej, która kształtowana była na przełomie lutego i marca. Rozpiętość fali spadkowej osiągnęła pułap 1 700 punktów. Widoczne low osiągnęło pułap cenowy 12 200 punktów.

Druga okazja na indeksie NASDAQ?

US100 D1

źródło: xStation

Retest?

Bieżąca fala wzrostowa budowana jest od połowy maja. Jej zakres wynosi na tą chwilę mniej więcej 2 100 punktów. W ubiegłym tygodniu rynek osiągnął pułap szerokiego oporu, która przedstawiany był w naszych analizach. Jest to poziom cenowy 14 950 punktów, który bazuje na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 161,8%.

Na wykresie pojawiła się trzysesyjna korekta spadkowa, która zakończyła się w bieżącym tygodniu. Obecnie kurs ponownie  zbliża się do strefy podażowej. Jest tutaj okazja do ukształtowania klasycznej formacji podwójnego szczytu, która byłaby  potwierdzeniem do zajęcia pozycji short.