Odreagowanie na rynku kryptowalut. Pierwsza zapora na Ethereum.

0
120

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 400 dolarów. Po tym fakcie na rynku kryptowalut pojawia się dość znaczna wyprzedaż. Ceny spadają, a w przypadku Ethereum wartość spada w okolice 1 700 dolarów.

Odreagowanie na rynku kryptowalut. Pierwsza zapora na Ethereum.

ETHUSD H4

źródło: xStation

Target wzrostowy

Od wtorkowego popołudnia kurs ETHUSD odreagowuje. Pojawia się więc scenariusz ze strefą podażową, która jest pierwszym targetem dla kupujących. W tym celu dokonujemy pomiaru całej fali spadkowej, która kształtowana była przez dwa tygodnie lipca. Opieramy się tutaj na klasycznym mierzeniu 50%. Wyznaczony opór odnosi się do strefy cenowej 2 055 dolarów za ETH.

Poprzedni artykułDruga okazja na indeksie NASDAQ?
Następny artykułJak złapać szczyt na funcie? Bitcoin uderza w 61,8% fibo
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.