Druga okazja na wykresie Bitcoina?

0
160

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 46 500 USD. Kolejny tydzień upłynął jednak pod znakiem wyraźnej przewagi kupujących. Tendencja ta wyznaczyła obecny wierzchołek na poziomie cenowym 52 900 USD.

Druga okazja na wykresie Bitcoina?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Druga szansa?

W dniu dzisiejszym notowania księgują ciekawy poziom techniczny. Bazuje on na mierzeniu Fibonacciego 38,2%, które zostało wyznaczone z przytoczonej wyżej fali wzrostowej.

Publikacja analizy jest minimalnie spóźniona, jednak zdecydowałem się na jej publikację z uwagi na drugą szansę jaką rynek daje w większości przypadku. Warto więc monitorować poziom cenowy 50 400 dolarów, na którym powinien pojawić się retest.

Poprzedni artykułKorekta AB=CD na eurodolarze. Formacja świecowa, która może odwrócić Bitcoina
Następny artykułCzy to już załamanie trendu na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.