Czy to już załamanie trendu na ropie naftowej?

0
181

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8,80 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 61,90 USD za baryłkę. Końcówka sierpnia okazała się jednak wyjątkowo optymistyczna dla trzymających długie pozycje na rynku ropy naftowej. Wartość 1 baryłki przekroczyła bowiem 70 dolarów.

Czy to już załamanie trendu na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Korekta spadkowa

Bieżąca korekta zbliża się do pierwszej zapory popytowej. Na opisywanym swingu wzrostowym rozkładamy siatkę fibo, która określa nam warte uwagi poziomy techniczne.

Docelowy target dla notowań WTI to mierzenie Fibonacciego 38,2% po cenie 67,25 USD. Tam też powinniśmy upatrywać pierwszy oznak reakcji kupujących.

Poprzedni artykułDruga okazja na wykresie Bitcoina?
Następny artykułCzy to okazja do zakupów na DAXie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.