Czy to okazja do zakupów na DAXie?

0
257

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu sesji  giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 000 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 030 punktów. Kolejne sesje lipca oraz sierpnia okazały się jednak wyjątkowo pozytywne dla trzymających akcje niemieckich spółek. Kurs DE30 wyznaczył historyczne maksimum na wysokości 16 030 punktów w pierwszym tygodniu sierpnia.

Czy to okazja do zakupów na DAXie?

DAX H4

źródło: xStation

Pierwsze wsparcie

Środa przynosi dużą falę zmienności na indeksach giełdowych. Notowania niemieckiego DAX-a otwierają sesję od silnej wyprzedaży. Kurs testuje obecnie szeroką strefę popytową, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 38,2%.

Analizowany poziom wsparcia odnosi się do kursu 15 640 punktów. Optymalnym interwałem decyzyjnym powinien być tutaj interwał 1-godzinowy. Tam też należy upatrywać ewentualnych oznak popytu na rynku giełdowym.

Poprzedni artykułCzy to już załamanie trendu na ropie naftowej?
Następny artykułDuża zmienność rynkowa – Jak to wykorzystać na USDJPY?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.