Duża zmienność rynkowa – Jak to wykorzystać na USDJPY?

0
224

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 77 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która kształtowana była przede wszystkim podczas sesji poniedziałkowej. Wtedy to notowania osiągnęły swoje low po cenie 109,67.

Duża zmienność rynkowa   Jak to wykorzystać na USDJPY?

USDJPY M30

źródło: xStation

Druga szansa?

Środowa sesja przynosi ponadprzeciętną zmienność na wielu parach walutowych, indeksach i surowcach. W przypadku rynku USDJPY notowania wypełniają techniczną strefę popytową 110,15. Jest to poziom, który oparty jest na klasycznym mierzeniu FE100 oraz współczynniku 38,2% z ostatniej fali wzrostowej.

Pierwsza reakcja na poziom już się pojawiła jednak w większości przypadków rynek daje drugą szansę, a więc zdecydowanie warto pozostawić sobie ten układ do obserwacji.

Poprzedni artykułCzy to okazja do zakupów na DAXie?
Następny artykułDolar reaguje na ZZB. Paniczna wyprzedaż na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.