Druga szansa na GOLD

0
332

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 35 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 882 dolary za uncję. Jednak jeszcze przed piątkowym zamknięciem handlu, na wykresie GOLD pojawił się wyraźny popyt. Tendencja ta utrzymała się do wtorkowego poranka.

Druga szansa na GOLD

GOLD H1

źródło: xStation

Podwójne dno

Środowe otwarcie sesji europejskiej przynosi retest strefy popytowej 1 895 dolarów za uncję. Jest to poziom, który został wyznaczony przy użyciu mierzenia Fibonacciego 61,8%. Do rozłożenia siatki użyliśmy całego impulsu wzrostowego z pierwszej części wykresu. Obecnie notowania wyznaczyły podwójne dno, które jest dodatkowym potwierdzeniem dla pozycji long.

Poprzedni artykułBitcoin pomiędzy dwoma technicznymi poziomami
Następny artykułDecydujące godziny na Bitcoinie. Złoto przed wybiciem?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.